Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Shikon policët dhe hedh dozat e drogës përtokë, prangoset shpërndarësi në Fier

Lajme të ngjashëm

Shikon policët dhe hedh dozat e drogës përtokë, prangoset shpërndarësi 22 vjeçar në Fier.

Specialistët Kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, bënë ndalimin e shtetasit:- Marjo Sinaj, 22 vjeç, banues në lagjen “Naftëtari”, Patos.

Sipas policisë, ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi  në lagjen “Naftëtari”, Patos, gjatë ndjekjes nga punonjësit e policisë, ka hedhur në tokë katër qese plastike ku brënda kishte lëndë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sativa e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

“Materialet  i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës shkallës parë Fier për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”  parashikuar nga Neni 283/1 dhe 286/1  i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë.


Më shumë