Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Shijuan festat e fundvitit në Shqipëri, emigrantët kthehen në Greqi, radhë të gjata makinash në Kakavijë

Lajme të ngjashëm

Radhë të gjata makinash janë krijua në pikën kufitare të Kakavijës, pasi emigrantët shqiptar po kthehen në Greqi, në vendin ku jetojnë dhe punojnë.

Pasi shqiptarët kanë festat e fundvitit në vendin e lindjes pranë familjarëve dhe të fërmve, tani po kthehen në Greqi.  Ajo që ka bërë që të krijohen radhë të gjata, është se pala greke po punon me një sportel si dhe tamponët e shpejta që po kryhen në doganë.

Radha e krijuar e automjeteve është vetëm në palën greke, ndërsa në palën shqiptare situata është normale.

Më shumë