Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Shijoi mbrëmjen e djeshme me Sarkozy-n në Butrint, Rama zbulon se çfarë i tha ish-presidenti i Francës për Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në sot në qytetin e Finiqit në kuadër të fushatës zgjedhore.

albsig

Gjatë fjalës së tij, Rama ka komentuar edhe takimin me ish-presidentin e Francës Nicolas Sarkozy dhe bashkëshorten e tij, këngëtaren  Carla Bruni.

Kjo e fundit mbajti mbrëmjen e djeshme një koncert në Amfiteatrin e Butrintit me muzikë të përgjedhur.

Rama ka treguar përshtypjet e çiftit që i mbetën nga pasi u larguan nga Shqipëria.  

‘Sot përcolla ish presidentin Sarkozy me gruan e tij, janë larguar të mahnitur nga Shqipëria nga dallimi mes idesë që kishin kur erdhën e që panë e bukuria përallore e zonës këtu. Jam i bindur se bregdet është vetëm një pjesë e potencialit turistik’, tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img