Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Shifrat shqetësuese të Covid/ 4 raste të reja në Durrës në 24 orët e fundit, lajm i mirë nga Kukësi

spot_img

Lajme të ngjashëm

dd0ce7404884d4e9e7c4cab998ff01b3

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 raste të reja me coronavirus në Durrës.

Bëhet me dije se nga 4 të prekurit dy janë raste kontakti dhe 2 raste të reja.

Nga ana tjetër njjë lajm i mirë vjen nga Kukësi pasi janë testuar 26 persona dhe asnjë nuk ka rezultuar pozitiv.

Kujtojmë se dje Ministria e Shëndetësisë raportoi 82 raste të reja  dhe një viktimë nga Covid 19 në të gjithë vendin, shifra këto tejet shqetësuese dhe më të lartat që nga fillimi i pandemisë.

Deri tani numri total i të prekurve nga Covid në Shqipëri ka shkuar në 1672.

Në një kohë kur rastet me Covid-19 janë shtuar shumë, mjekët dhe autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve që të jenë të kujdesshëm dhe të respektojnë rregullat kundër përhapjes prej pandemisë, në të kundërt rrezikohemi që të mbyllemi në karantinë përsëri.

Më shumë

spot_img