Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

SHIFRAT/ Rritet me 1.5% numri i votuesve në të gjithë vendin, Tirana dhe Dibra kryesojnë renditjen, vlonjatët të fundit për pjesëmarrjen në zgjedhje

spot_img

Lajme të ngjashëm

SHIFRAT/ Rritet me 1.5% numri i votuesve në të gjithë vendin, Tirana dhe Dibra kryesojnë renditjen, vlonjatët të fundit për pjesëmarrjen në zgjedhje

Ka shkuar në 43.58% numri i votuesve deri në orën 17:00 në vendin tonë. Tirana dhe Dibra janë qarqet ku qytetarët janë paraqitur masivisht në qendrat e votimit, pasi shifra e personave që kanë votuar në këto dy qarqe po shkon në 50%.

Ndërkohë në Vlorë është regjistruar shifra më e ulët e votuesve deri më tani, pasi vetëm 31.85% e qytetarëve kanë shkuar të votojnë, ndërsa mbeten edhe 1 orë e 15 minuta deri në mbylljen e procesit të votimit.

Shifrat e votuesve në qarqe:

Berat 41.72 %

Diber 49.79 %

Durrës 41.97 %

Elbasan 45.10 %

Fier 41.65 %

Gjirokastër 39.19 %

Korcë 42.38 %

Kukës 46.36 %

Lezhe 41.19 %

Shkodër 38.17 %

Tiranë 49.39 %

Vlorë 31.85 %

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img