Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

SHIFRAT/ PS kryeson me 1 mijë vota më shumë se PD, numërohen 16 kuti votimi në Fier

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon numërimi në qarkun e Fierit, ku deri më tani janë numëruar 16 qendra votimi nga 580 total.

Nga numërimi i këtyre kutive, Partia Socialiste ka arritur të marrë 2852 vota, rmë shumë se 1 mijë vota në krahasim me PD, që ka marrë 1835 vota.

LSI renditet e treat me 261 vota, ndërkohë që pas saj vjen Nisma Thurje me 42 dhe PSD me 35 vota.

Qarku i Fierit, numëruar 16 nga 580 Qendra Votimi:  

PS  2852
PD 1835
LSI  261
Nisma Thurje  42
PSD  35


spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img