Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Shifrat në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima dhe 142 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

e19e02a4046b967c308ac033b5a5adb1

Në Maqedoninë e Veirut gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 5 viktima dhe 142 raste të reja për shkak të koronavirusit.

Që nga fillimi i pandemisë numri i të infektuarve ka shkuar në 15.555, ndërsa ai i viktimave në 642.

98 pacientë janë shëruar gjatë ditës së fundit, me numrin total të të shëruarve që ka shkuar në 12.994, ndërsa numri i rasteve aktive është 1919.

Maqedonia e Veirut që nga fillimi i pandemisë ka kryer 163.132 teste, ndërsa në 24 orët e fundit janë marrë 1542 tampona.

Më shumë

spot_img