Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

SHIFRAT NË ÇDO QARK/ Kryeson Partia Socialiste me mbi 42 mijë vota, PD në ndjekje, LSI me diferencë të madhe nga dy partitë kryesore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon procesi i numërimit të votave në të gjithë Shqipërinë, pasi edhe në qarkun e Durrësit janë numëruar 3 kutitë e para.

Partia Socialiste udhëheq me 42.573 vota në rang kombëtar, e ndjekur nga Partia Demokratike me 32247 vota dhe LSI me 5658 vota.

Nga partitë e vogla, pragun elektoral e kalon vetëm PSD e Tom Doshit, pasi ka arritur të marrë 1353 vota, e përkthyer në 1.61%.

Këto janë votat sipas qarqeve:

Qarku Shkodër, numëruar 23 nga 411 Qendra Votimi:
PS  1468
PD  1821
LSI  342
PSD  846

Qarku Kukës, numëruar 16 nga 141 QV
PS  1740
PD  3236

Qarku Lezhë, numëruar 18 nga 249 QV
PS  1533
PD  1818
LSI  283

Qarku Dibër, numëruar 23 nga 227 QV
PS  2588
PD  2819
LSI  327

Qarku Durrës, numëruar 4 nga 481 QV
PS  601
PD  258
LSI  17

Qarku Tiranë, numëruar 48 nga 1243 !V
PS 8242
PD  5353
LSI  1047
PSD  357

Qarku Elbasan, numëruar 48 nga 511 QV
PS  7806
PD  5339
LSI  649

Qarku Fier, numëruar 51 nga 580 QV
PS  7818
PD  5884
LSI  748

Qarku Berat, numëruar 26 nga 277 QV
PS  3441
PD  2046
LSI  676

Qarku Korçë, numëruar 32 nga 427 QV
PS  4195
PD  3478
LSI  742

Qarku Gjirokastër, numëruar 39 nga 207 QV
PS  3802
PD  2057
LSI  922

Qarku Vlorë, numëruar 39 nga 445 QV
PS  4860
PD  2186
LSI  523


 

Më shumë
spot_img
spot_img