Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Shifrat në 24 orë në Maqedoninë e Veriut: 7 viktima nga Covid dhe 89 raste të reja

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70839951dcc74e6d8129e7558a336c66

7 persona kanë humbur jetën ditën e sotme nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet maqedonase bëjnë me dije se nga 1529 persona të testuar si të dyshuar me Covid19, kanë rezultuar pozitivë 89 prej tyre.

Në Shkup janë regjistruar 39 raste të reja, Kumanovë-10, Dibër-1, Shtip-4, Prilep-8, Tetovë-1, Strugë-3, Manastir-1, Ohër-4, Kavadar-3, Gostivar-2, Strumicë-1, Kriva Pallankë -1, Koçani-1, Makedonski Brod-1, Pehçevë-1, Berovë-3, Valandovë-1, Delçevë-2, Kërçovë-2.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë  e Veriut 585 persona e kanë humbur jetën nga Covid-19, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 14,004.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img