Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Shifrat në 24 orë në Kosovë: 8 viktima dhe 193 raste të reja me Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

741c8cf4290e2c678cb9ead0a0f5b48c

Tetë persona kanë humbur jetë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Gjatë ditës së fundit janë testuar 491 persona si të dyshuar me Covid-19, prej të cilëve 193 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 56 raste, komuna Pejë 18 raste, komuna Gjilan 14 raste, komuna Vushtrri 13 raste, komuna Mitrovicë 11 raste, komuna Prizren 11 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Gjakovë 8 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Viti 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Fushë Kosovë 4 raste, komuna Klinë 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Malishevë 3 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Han i Elezit 2 raste, komuna Kaçanik 2 raste, komuna Obiliq 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Kamenicë dhe Istog.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 373 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve  ka shkuar në 10. 988.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img