Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Shifrat mbeten të ulëta në Spanjë, 281 viktima dhe 1175 raste të reja në 24 orët e fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

d4d19c9a87986aab5705b87d277e9a51

Vazhdojnë të mbeten të ulëta shifrat e viktimave dhe të infektimeve të reja nga koronavirusi në Spanjë.

Në 24 orët e fundit 281 persona kanë humbur jetën dhe 1175 janë konfirmuar të infektuar.

Që nga fillimi i pandemisë COVID-19, në Spanjë 24.824 persona kanë ndërruar jetë dhe 215.216 janë infektuar nga koronavirusi.

Ndërkohë në 24 orët e fundit kanë rezultuar negativ në testet e dyta edhe 2628 pacientë, duke e çuar në 114.678 numrin e të shëruarve nga koronavirusi.

Nga dita e nesërme, në Spanjë do të lejohen të rriturit që të dalin për ecje dhe ushtrime në natyrë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img