Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

SHIFRAT E FUNDIT: Pas shumë ditësh pa viktima, shënohet humbje jete nga Covid në Elbasan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatës së koronavirusit në vendin tonë. Janë bërë 3853 testime, kemi 7 të shëruar, 3 raste të reja; 2 raste në Elbasan dhe 1 rast në Tiranë.

Fatkeqësisht është shënuar dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit. Një 73-vjeçare e ka humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 1 pacient po trajtohet në Spitalin Infektiv.

Aktualisht janë 71 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,982 që nga fillimi i epidemisë. 

Statistika (26 Qershor 2021)

Raste të reja ditore        3

Të shëruar në 24 orë     7

Të shtruar në spitale      1

Humbje jete në 24 orë   1

Testime ditore                3853

Testime totale            792,878

Raste pozitive             132,509

Raste të shëruara        129,982

Raste Aktive                 71

Humbje jete                  2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë          28

Shkodër       18

Lezhë           6

Durrës          5

Elbasan       5

Berat             3

Dibër             2

Kukës           2

Fier              1

Vlorë             1

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Më shumë

spot_img
spot_img