Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

SHIFRAT E FUNDIT/ Ndryshon ndarja e mandateve në rang kombëtar, PD i merr një mandat Partisë Socialiste

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka përditësuar rezultatet e fundit në rang kombëtar, ku në bazë të votave të deritanishme Partia Socialiste kryeson bindshëm.

Por kutitë e fundit të numëruara i kanë dhënë përparësi Partisë Demokratike, që ka arritur t’i marrë një mandate PS-së, duke kaluar në kuotën e 58 deputetëve.

Partia Socialiste bie në 75 mandate, LSI vazhdon të ketë 5 dhe Partia Socialdemokrate 2 deputetë.

Përsa iu përket shifrave, kryeson PS me 436.774 vota, e ndjekur nga PD me 351.323 dhe LSI 61.743, ndërkohë që PSD e Tom Doshit ka marrë deri më tani 19.199 vota.

Screenshot 1 67
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img