Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Shifrat e Covid-19 po rriten çdo ditë e më shumë në Greqi, 18 viktima dhe mijëra raste të reja (BILANCI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b609dcb10dcd9755570af2aa56b8c793

Greqia po përballet me një situatë të vështirë si pasojë e rritjes së shifrave të koronavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 2 646 raste të reja dhe kanë humbur jetën 18 pacientë.

Ndërkaq nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i personave të infektuar me Covid ka shkuar në 46 892 persona mes të cilëve 673 kanë humbur jetën.

Ndërkohë është rritur numri i pacientëve të shtruar në spital, mes të cilëve 179 janë të intubuar dhe në gjendje të rëndë.

Dje Greqia ka regjistruar 13 viktima dhe 2166 raste të reja, dukshëm sot ka një rritje të madhe të të prekurve dhe viktimave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img