Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shifrat e Covid-19 në Maqedoni më të larta se në Shqipëri, mbi dyfishin e viktimave dhe shumë raste pozitive

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f02fefd7d77fe688c8f85d5a1e3ede99

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë publike shifrat e fundit sa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Janë regjistruar 625 raste pozitive me Covid-19 dhe 14 viktima në vetëm 24 orë. Numri i përgjithshëm i të prekurve po shkon afër 80 mijë ndërsa janë 2354 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Numri total i të shëruarve ka shkuar në 56.743 ndërsa mësohet se janë 138 pacientë në gjendje kritike për jetën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img