Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Shifrat e COVID-19 në Kosovë, 1 i vdekur dhe 80 raste të reja në 24 orët e fundit

spot_img

Lajme të ngjashëm

506c914084cae0ddb6354f4f9313bbcd

Një viktimë dhe 80 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë infektuar 16.425 persona, ndërsa numri i viktimave ka arritur në 650.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 55 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.460 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.315.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 17 raste, komuna Pejë 10 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Gjakovë 7 raste, komuna Gjilan 6 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Klinë, Skenderaj, Viti dhe Vushtrri.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img