Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Shifrat e Covid-19 “drejt zeros”, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në Kosovë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 1.427 testime, kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 6 qytetarë dhe nuk është shënuar asnjë humbje jete. Janë shëruar 21 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.504 që prej fillimit të epidemisë.  

Njoftimi i MSH:

11 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.264 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.589.739 doza të vaksinës.

-Deri më sot 746.232 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 1.427 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

-Sot janë shëruar 21 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.504.

-Në total numri i rasteve aktive është 429.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img