Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Shifra tragjike në SHBA, që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën më shumë se 500 mijë persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

5829eff149e0d0e24ce3217ec42285e0

Sipas shifrave të fundit të përditësuara nga autoritetet amerikane, numri i viktimave në SHBA e ka kaluar shifrën e 500 mijë.

Kjo shifër është më shumë se 20% e viktimave të të gjithë botës, ndërkohë që numri i të infektuarve ka arritur në mbi 28.7 milionë.

SHBA është vendi me më shuëm viktima dhe të infektuar në botë, e ndjekur nga India dhe Brazili, por me diferencë të madhe.

Më shumë

spot_img