Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Shifra TRAGJIKE në Britani dhe Meksikë, mbi 1000 viktima nga koronavirusi në 24 orë, SHUMË të infektuar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3344991bbb98e237ab12f2575531df82

Britania e Madhe vazhdon me shifra të larta nga koronavirusi, duke vënë në alarm Ministrinë e Shëndetësisë dhe spitalet, sidomos në Angli.

Mbretëria e Bashkuar në 24 orët e fundit ka raportuar rreth 60 mijë raste pozitive dhe 1035 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në mbi 3 milionë numrin e përgjithshëm të rasteve pozitive dhe 80.868 numrin total të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Nga ana tjetër dhe shteti i Meksikës ndodhet në një gjendje kolapsi përsa i përket shëndetësisë, pasi vetëm në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 1038 viktima dhe 14.362 raste pozitive.

Në total Meksika ka 132.069 të vdekur nga Covid-19 dhe mbi 1.5 milionë të infektuar.

Screenshot_5_copy.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img