Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shifra të larta viktimash nga Covid-19, ulen lehtë rastet e reja në Greqi pas shtrëngimit të masave (BILANCI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d097c3c7c44a1ff2bc63b78d2929cb51 scaled

Situata pandemike në Greqi paraqitet e rëndë pavarësisht shtrëngimit të masave.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 2,219 raste të reja me Covid, ndërsa 35 pacientë të prekur me koronavirus fatkeqësisht kanë humbur jetën.

Screenshot_5.png

Ndërsa ditën e djeshme u shënuan gati 2700 raste të reja dhe 40 viktima. Ministri i Shëndetësisë Vassilis Kikilias theksoi se “situata në Athinë është në të kuqe të thellë” dhe se “nga gatishmëria e shtuar ne shkojmë në një plan emergjence”. Ministri foli edhe për shpërndarjen e mutacionit britanik.

Ndërkohë nga ana tjetër në Maqedoni të Veriut janë regjistruar 721 raste të reja dhe 9 viktima në 24 orë, duke e çuar në 105.269 numrin e përgjithshëm të rasteve dhe 3165 atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_4.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img