Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shifra të LARTA të Covid-19 në Itali dhe Britani, QINDRA-MIJËRA viktima në vetëm 24 orë (BILANCI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

43e4e8bc48d6eb31437cfc9fc05842f1

Italia dhe Britania e Madhe janë dy nga vendet më të prekura nga koronavirusi, në pjesën e Europës.

Shteti ynë fqinj në 24 orët e fundit raportoi 16.310 raste pozitive me Covid-19 dhe 475 viktima.

Në total janë 2.368.733 të infektuar dhe 81.800 viktima që nga fillimi i pandemisë. Janë shëruar mbi 1.7 milionë qytetarë ndërsa 2520 ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Nga ana tjetër Britania e Madhe ka raportuar shifra EXTREME të koronavirusit, me mbi 41 mijë raste pozitive dhe 1295 viktima në 24 orët e fundit. Në total janë 3.357.361 të prekur dhe 88.590 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img