Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Shifra të larta në Maqedoni të Veriut, qindra raste të reja me koronavirus, 3 viktima në 24 orë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

010a034fb1ecff13eec2ea44d6b0801e

Rastet me koronavirus në Maqedoninë e Veriut vijojnë të mbeten konstante dhe të larta. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 127 raste të reja me covid-19, duke e çuar në 3152 numrin total të të infektuarve.

Sakaq janë shënuar tre viktima, me një numër total prej 156 jetësh të humbura. Në Maqedoni deri më tani janë shëruar 1653 persona, ndërsa që mbeten 1343 raste aktive, 34 në gjendje të rëndë për jetën.

Po ashtu numri i të shëruarve në krahasim me rastet e reja mbetet shumë i ulët, vetëm 7 sot.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img