Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

SHIFRA TË LARTA/ Këta janë politikanët më të pasur deri në 2019: Kryesojnë Toma i Shkodrës dhe vlonjati i PD-së, një deputet i PS ka 1.4 milionë euro koleksione artistike (LISTA-EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

19b69684b93dbaa6b9a19bf264c30a51

Sot në “Opinion” janë publikuar shifrat që tregojnë se kush janë politikanët më të pasur në Shqipëri, me pasuri të deklaruar deri në vitin 2019.

I pari në listë është kryetari i PSD-së, Tom Doshi me 30 milionë euro të deklaruara, ndërsa vendin e dytë e mban ish-deputeti i PD në Vlorë, agron Shehaj, me 23 milionë euro pasuri të deklaruar.

Vendin e tretë e mban Agron Çela i LSI, ndërsa të tjerët janë të gjithë deputetë të PS, nga 5.3 deri në 1 milionë euro më i “varfëri”.

Bie në sy emri i deputetit Fate Vela i cili ka 1.4 milionë euro pasuri, por që janë në koleksione artistike.

143866379_175758900987891_4619247876054302293_n.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img