Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
28 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Shifra të frikshme të infektimeve në Kosovë, Covid i merr jetën një qytetari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2708 qytetarë pozitiv me COVID-19 dhe 1 humbje jete. Ky është bilanci për situatën pandemike për 24 orët e fundit në Kosovë. Janë shëruar 202 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 159.573 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

20 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.731 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.732.948 doza të vaksinës.

Deri më sot 799.114 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 43.760 doza përforëcuese dhe 2.199 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 10.833 testime, 2.708 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.                                                                                                  

Sot janë shëruar 202 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.573.

 Në total numri i rasteve aktive është 9.771.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img