Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Shifra të FRIKSHME të Covid-19 në Greqi, DYFISHOHET numri i të prekurve dhe viktimave në 24 orë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fqinjët tanë, Maqedonia e Veriut dhe Greqia kanë raportuar shifra më të larta se një ditë më parë sa i takon situatës së koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka shënuar 371 raste të reja dhe 8 viktima në 24 orët e fundit, një rritje e lehtë krahasuar me dje, ku ishin 347 të prekur dhe 7 viktima.

Screenshot_10_copy.jpg

Rritje të lartë të bilancit, me thuajse dyfish ka regjistruar edhe Greqia, e cila ka regjistruar së fundmi 1400 të infektuar dhe 27 viktima, në krahasim me 754 të prekur dhe 13 viktima që ishin dje.

Screenshot_9.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img