Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

SHIFRA TË FRIKSHME në Kosovë, 9 viktima nga Covid dhe më shumë se 500 raste të reja

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a4e0db08b36501dc80d13a3653db866

Situta vijon të jetë e rënduar sa i përket situatës nga pandemia në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit 9 persona e kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 714.

Gjatë ditës së fundit janë testuar 1.626 persona të dyshuar me koronavirus, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 546 persona.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 286 raste, komuna Gjakovë 37 raste, komuna Fushë Kosovë 31 raste, komuna Prizren 28 raste, komuna Ferizaj 27 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Lipjan 15 raste, komuna Obiliq 12 raste, komuna Rahovec 12 raste, komuna Vushtrri 12 raste, komuna Pejë 11 raste, komuna Deçan 10 raste, komuna Drenas 9 raste, komuna Malishevë 8 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Mitrovicë 4 raste, komuna Shtime 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Kaçanik 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Kamenicë dhe Kllokot.

Kujtojmë që deri më tani 714 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 21.545.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img