Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

“Shifra të dhimbshme”, Petrit Vasili: 40 përqind e emigrantëve të paligjshëm në Angli janë shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka akuzuar qeverinë se është duke larguar shqiptarët nga vendi.

Përmes një postimi në “facebook”, Vasili shkruan se 40% e personave, që shkojnë në Angli në mënyrë të paligjshme duke kaluar ngushticën e La Manshit, janë shqiptarë.

Sipas Vasilit me mundësitë qe vendi ynë ka shqiptarët nuk do të largoheshin por do të vinin të jetonin dhe punon në vendin e tyre.

Qeverisja e Rames mënxyrë, qe largon dhunshem shqiptaret!

Shifra te dhimbshme, shifra te frikshme.

Katër në dhjetë emigrantë, që kalojnë Kanalin me varka të vogla janë nga “Shqipëria paqësore, ku nuk ka pasur luftë për 25 vjet” kështu shkruan një raport sekret i inteligjencës ushtarake britanike.

Lajmi u bë i ditur e perditshmja angleze “The Mail on Sunday”.

Pra 40% e personave, qe shkojne ne Angli ne menyre te paligjshme, duke kaluar ngushticen e La Manshit, duke rrezikuar kaq shume me varka te vogla jane shqiptare.

Menxyra, qe ka pllakosur kete vend nga qeverisja e rilindjes vret çdo shprese.

Me mundesite, qe Shqiperia ka, sikur qeverisja te ishte edhe nen mesataren shqiptaret jo vetem nuk do largoheshin, por do te vinin.

Por me kete qeveri qe vjedhjen kane piken e pare te dyte e te dymbedhjete te saj shqiptaret braktisin vendin me shume se vendet ne lufte”, shkruan Vasili.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img