Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Shifra rekord të Covid në botë që nga fillimi i pandemisë, për 24 orë rreth 260 mijë të infektuar (Vendet me numrin më të lartë)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në 24 orët e fundit në botë sipas OBSH-së janë regjistruar 259.848 raste të reja me koronavirus, një shifër rekord.

Kjo është hera e parë që nga fillimi i pandemisë që numri i infeksioneve të reja ditore ka kapërcyer një çerek milion.

Ndërsa viktimat në 24 orë janë 7.360, rritja më e madhe ditore që nga 10 maji. Rritjen më të lartë e ka SHBA me 60.207 raste të reja dhe 832 të vdekur në në 24 orët e fundit.

Pas SHBA vjen Brazili, India dhe Afrika e Jugut. 

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara deri më tani ka kaluar 14 milion dhe me mbi 600,000 vdekje të regjistruara.

Më shumë


spot_img

spot_img