Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Shifra rekord në Kosovë, mbi 4 mijë të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Regjistrohen shifra të lartë të infektimeve me Covid në 24 orët e fundit në Kosovë. Rezultuan pozitiv 4397 qytetarë dhe fatmirësisht nuk ka patur asnjë humbje jete. Janë shëruar 607 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 162.333 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

26 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.459 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.759.797 doza të vaksinës.

-Deri më sot 832.020 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Deri më sot janë dhënë 65.147 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

-Nga 16.307 testime, 4.397 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk janë shënuar raste të vdekjes.

-Sot janë shëruar 607 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.333.

-Në total numri i rasteve aktive është 25.458.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img