Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shi gjatë 24 orëve, në alpe reshje të dendura dëbore; Parashikimi i motit për sot

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ac7b20718dd0753f0730badb3f8687ed

Ditën e mërkurë (sot) moti parashikohet nga vranësira mesatare deri të dendura. Reshjet e shiu do të jenë prezente që prej orëve të para të 24 orëshit me intensitet të ulët e përkohësisht mesatar.

Hera-herës reshje në formën e shtrëngatave në veriperëndim të vendit. Në mbrëmje situata reshjet do të mbeten të izoluara. Në alpe reshje bore të dendura, ndërsa në verilindje e lindje në lartësitë mbi 700-800 metra reshje bore me intensitet të ulët deri mesatar.

Era parashikohet të fryjë nga juglindja e prej mesditës kthen nga veriperëndimi mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet. Valëzimi i forcës 3 dhe 4 ballë, shkruan Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore -1°C deri në 5°C

– zonat e ulëta 3°C deri në 16°C

– zonat bregdetare 5°C deri në 17°C.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img