Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Shi dhe shtrëngata me rrufe, ja si do të jetë moti sot dhe nesër, dielli vjen të hënën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Stina e pranverës na ofron ndryshime të shpejta të situatës meteorologjike. Kështu parashikohen dhe këto tri ditë që vijnë. Dita e shtunë (sot) do jetë e ndikuar nga kalimi i një fronti do paraqitet me reshje shiu në të gjithë Shqipërinë.

Në pjesën bregdetare shtrëngata me rrufe të izoluara. Gjatë së dielës reshjet e shiut do të izolohen në pjesën veriore për ti lënë vend kthjellimeve e vranësirave në zonat e tjera të vendit. Ndryshe situata do të paraqitet të hënën pasi moti i kthjellët do të mbizotërojë në vend me vranësira kalimtare përgjatë maleve.

Era përgjithësisht do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në brigjet detare shoqëruar me valëzim të forcës 3 dhe 4 ballë. Temperaturat do të pësojnë rënie të dielën në mëngjes e ndërsa rritja e ndjeshme e tyre do të vijë mesditën e së hënës si në fotot e mëposhtme, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

186235865 1170816820024322 2589889418183115296 n 1

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img