Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

Shi dhe përmbytje në Gjermani, 25 shtëpi rrezikojnë të shemben, me dhjetra qytetarë të zhdukur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shiu i madh dhe përmbytjet kanë shkaktuar shembjen e gjashtë shtëpive në shtetin perëndimor të Gjermanisë në Rhineland-Palatinate.

Pas përmbytjes dhe shembjes së disa shtëpive disa njerëz rezultojnë të zhdukur dhe shumë të tjerë janë bllokuar.

Mediat e huaja raportojnë se deri më tani 30 persona rezultojnë të zhdukur, ndërsa 25 shtëpi të tjera rrezikojnë të shemben.

Dy zjarrfikës u mbytën, ndërsa ushtria u vendos për të ndihmuar banorët e bllokuar.

Më shumë

spot_img
spot_img