Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Shi, breshër e dëborë, mësoni si do të jetë moti sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti parashikohet kryesisht i vranët dhe  intervale të shkurtëra me diell.  Reshjet e shiut priten të jenë prezente të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatar.

Hera-herës në intervale të shkurtëra kohore reshjet do të marrin karakter shtrëngatash shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Në zonat malore reshjet e shiut do të konvertohën në reshje bore me intensitet deri mesatar.

Era do të fyjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-18m/sek.  Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Më shumë


spot_img

spot_img