Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Shfrytëzonin një shtëpi të braktisur, arrestohen dy shqiptarët që kujdeseshin për hashashin (FOTO dhe VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

24f9f29377399dffed0fe6a83e5fb46b

Mbrëmjen e tetë tetorit, në Candiolo, në një shtëpi të abandonuar, karabinierët e Vinovo, në kuadër të një kontrolli të zonës, kanë arrestuar dy shqiptarë të moshës 26 dhe 34 vjec, që banojnë në Torino, për prodhim lënde narkotike.

Të dy personat janë gjetur brenda shtëpisë së braktisur ndërkohë që kujdeseshin për marijuanën e mbjellë.

Karabinierët kanë zbuluar një laburator të vertetë të përgatitjes së marijuanbës dhe kanë sekuestruar 1500 pemë marijuanë me një peshë totale 22 kile. Gjithë operacioni u bë pas të dhënave të marra në rrugë operative.

Më shumë

spot_img