Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Shfaqja shqiptare hap siparin e festivalit ballkanik në Athinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasditen e së dielës një shfaqje teatrale do të ngjitet në teatrin “Athinaiki Skini”, që ndodhet pranë Akropolit në Athinë.

Më 12 mars pritet të nisë festivali i dytë ndërkombëtar i teatrit të Ballkanit, e cila nis me veprën teatrale të Odise Kote “Performanca”, në të cilën protagonist është aktori Marsias Lila.

Bëhet fjalë për një vepër dinamike, që i referohet kohës tonë dhe nxjerr në pah të vërteta të hidhura të shoqërisë.

Vepra do të shfaqet në gjuhën shqipe dhe me hyrje të lirë në Athinë. 

Më shumë

spot_img