Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Shfaqet sot komedia “Duke edukuar Ritën”, me sinqeritetin mahnitës të Laura Nezhës dhe humorin spontan, plotë ironi të Mehmet Xhelilit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një version fantastik i komedisë brilante “Duke edukuar Ritën” me sinqeritetin mahnitës të Laura Nezhës dhe humorin spontan, plotë ironi të Mehmet Xhelilit, në teatrin veror të Universitetit të Arteve, shfaqet sot dhe nesër, ORA 21.00.

Laura Nezha parukiere dhe Mehmet Xhelili petagog letërsie do të performojnë nesër në orën 21:00 në Teatrin Veror të Universitetit të Arteve në një dekor mbreslënës komedin e anglezit të famshëm Ëilly Russell. Komedia eshte përkthyer mjeshtërisht nga Artur Lena. Asistente të regjisorit Kiço Londo do të jenë të paepurat Klaudja Piroli dhe Flobensa Bezati.

Rita e Laura Nezhës e pakënaqur me jetën e mërzitshme të punës si parukjere,regjistrohet në një Universitet te Hapur. Frank i Mehmet Xhelilit, një profesor i vjetër dhe i nderuar pranon të udhëheq kursin si shtesë për të ardhurat e tij.

Takimi dhe njohja e tyre përmes situatave komike dhe lirike do të ketë një ndikim të ndërsjellë.Mendojmë se nuk do të ketë teatërdashës që nuk do ta pëlqejë komedin brilante “Duke edukuar Ritën”

Rezervoni në 0694820625

Më shumë

spot_img