Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Shëtitje me TANK në rrugët e qytetit, automjeti u prodhua nga një shqiptar (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a523c28496100665e13baec143e55f2

Në rrugët e qytetit të Drenasit është parë një automjet i pazakontë.   

Bëhet fjalë për një makinë që ngjanë me një tank lufte dhe thuhet se është ndërtuar nga një qytetar i kësaj Komune.

Osman Bogaj, një qytetar nga fshati Komoran i Komunës së Drenasit ka publikuar në rrjetin social ‘Facebook’ një fotografi ku shihet ai duke drejtuar automjetin në fjalë.

“Tanku” shihet se ka ngjyrat e Ushtrisë së Kosovës, ndërsa fotografitë janë publikuar nga Avdush Cakaj.

“Tanke, Made in Komorani, se paskam ditur që në Komoran, ka punëtori për prodhimin e tankeve deri sa e pash vet, si do që të jetë qenka një punim i mirë dekorues i punuar  nga Osman Bogaj”, shkruan Cakaj. 

123038714_10215810392646663_7141781033054531006_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img