Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Sheshi ‘Skënderbej’ triumfon me çmim evropian, RAMA: Nuk është buka dhe uji problem te ne, ky projekt është komardare SHPËTIMI

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama po mban fjalën e tij në ceremoninë e organizuar për sheshin “Skënderbej” pas marrjes së çmimit të Barcelonë.

Ktëë trofe të fituar, Rama e quajti me rëndësi për Tiranën, dhe një fryt të vizionit dhe të punës. Ndërkohë Rama bëri një replikë për të gjithë ata që thonë që në Shqipëi problemi më i rëndësishëm është buka dhe uji. Për kryeministrin Rama nuk është kështu.

“Nuk është buka dhe uji, janë shumë hallka të tjera që janë të munguara, ose janë të ndryshkura, ose kërkojnë të transformohen, që kanë të bëjnë me fëmijët dhe të moshuarit”– u shpreh kryeministri. Në lidhje me projektin për sheshin e Tiranës, Rama e cilëson si një komardare shpëtimi.

“E sigurt është që ky projekt që i adresohet bukurisë si një komardare shpëtimi për të dalë nga dallgët mbytëse. Është një program fitues”– shtoi më tej Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img