Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Sheshi i Flamurit në Vlorë, i hapet rrugë realizimit të projektit, kryebashkiaku Leli falënderime për Fondin e Zhvillimit dhe qeverinë shqiptare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka deklaruar se sot u miratua vendimi për të shndërruar qendrën historike të qytetit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Leli shkruan se prishja e ndërtesës, që nuk përfundoi kurrë, do të lejojë ajrin t’iu shtojë vlerën investimeve të deritanishme dhe do t’i lërë vend pasurive të tjera historike e kulturore që do të zhvillohen në zonë.

Ai ka falenderuar edhe qeverinë shqiptare për vëmendjen e vazhdueshme ndaj qytetarëve.

Postimi i plotë:

Në mbledhjen e këtij mëngjesi, u miratua vendimi për ta shndërruar qendrën historike të qytetit, duke e çliruar, një herë e mirë, nga ngrehina 30 vjeçare që ka dëmtuar vizualisht dhe funksionalisht një hapësirë të rëndësishme të Vlorës. Shumë shpejt, prishja e ndërtesës, që nuk përfundoi kurrë, do të lejojë ajrin t’iu shtojë vlerën investimeve të deritanishme dhe do t’i lërë vend pasurive të tjera historike e kulturore që do të zhvillohen në zonë, për ta kthyer në polin më të rëndësishëm të brezave të rinj. Përshëndes dhe falenderoj @FondinShqiptartëZhvillimit, Dritan Agollin dhe qeverinë shqiptare për vëmendjen e vazhdueshme ndaj Vlorës.

Më shumë

spot_img
spot_img