Sherri për tregun, përplasje mes romëve dhe policisë bashkiake

Publikuar tek: aktualitet, më 08:12 01-03-2017 Sherri për tregun, përplasje mes romëve dhe policisë bashkiake

Përplasje mes policisë bashkiake dhe tregtarëve, pranë spitalit nr. 5 në Tiranë.

Aksioni ka nisur herët mëngjesin e sotëm për të zhvendosur tregun, por policia ka ndeshur në rezistëncën e tregtarëve, kryesisht atyre rom. Përfaqësuesi i tregtarëve rom, Arben Basri akuzon policinë se u kanë kërkuar të largohen, pa pasur asnjë dokument identifikues.

“Policët kanë ardhur pa asnjë dokument. Ata nuk na kanë lajmëruar më parë për aksionin dhe na thanë ikni ku të doni”, u shpreh Basri për mediat.  

Aksioni ka si qëllim shembjen e ambientit të tregut, që shfrytëzohet prej vitesh për shitjen e vjeshjeve të përdorura. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Parashikimi i motit për ditën e sotme, ja si do të variojnë temperaturat
KUJDES ku blini ushqimet! Këto janë produktet e kundraligjshme që mund të gjenden në dyqanet e Tiranës. Arrestohen babë e bir (Emrat dhe Video) »
Article Logic
Execution time: 0.011234045028687
array(1) { ["section"]=> string(67) "sherri-per-tregun-perplasje-mes-romeve-dhe-policise-bashkiake-70326" }