Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Sherri për kushëririn në burgun e Fushë-Krujës, polici: Bledi Shera u gjet i lidhur në krevat me damarë të prerë, i shpëtuam jetën

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6cde9a7efcc395337cfde95be0bacd12

Zbardhen detaje të reja nga sherri mes dy të rinjve dhe policëve të burgut të Fushë-Krujës.

 

Ardjan dhe Bert Shera mësohet se në fillim u konfliktuan me punonjësin e informacionit. Autorët akuzonin se në burg ishin dhunuar këshëriri i tyre Bledi Shera dhe Avni Zela.

Bledi Shera ka prerë damarët dhe ka rrezikuar jetën në burg, ndërkohë që një polic i burgut ka thënë për mediat: Bledi Sherës i kemi shpëtuar jetën pasi e çuam në infermieri. E kishin lidhur në krvat dhe i kishin prerë damarët.

Ndërkohë gjatë sherrit, Ardjan Shera dhe Bert Shera mësohet t’i jenë drejtuar policëve: Do t’ju zhdukim të gjithëve!

Ata janë arrestuar dhe Gjykata la në burg Bert Sherën dhe Ardjan Sherën, ky i fundit i dënuar më parë me 15 vite burg për ‘vjedhje me armë’.

Me dy kushërinjtë ishte dhe Elton Shera, i cili i ndihmoi ata të largoheshin me makinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img