Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Sherri mes Sino Llanaj dhe Albert Allmuçës te ish-Parku, arrestohet dhe një tjetër i shpallur në kërkim (EMRI)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f64e54638a895b12a2efee8587b4867

Erdit Flamuraj, i shpallur në kërkim pas një konflikti të ndodhur më 13 janar mes biznesmenëve Sino Llanaj dhe Albert Allmuça, ka rënë në prangat e policisë së Tiranës.

Flamuraj ka qenë i shpallur në kërkim edhe pse nuk dihet se çfarë roli ka pasur në konfliktin e ndodhur pak muaj më parë.

Sino Llanaj dhe Albert Allmuça, dy orakët u konfliktuan me njeri-tjetrin për mosmarrëveshjet që kishin për ndërtimin e një pallati në ish-Park. Policia e Tiranës vuri në pranga dy biznesmenët më datë 14 janar.

Sherri mes Sino Llanajt dhe investitorit tjetër Albert Allmuça, ka nisur pasi nuk kanë rënë dakord për punimet e një pallati në ndërtim e sipër. Shkak është bërë një kompleks banimi me struktura 2,9 dhe 11 kate mbi tokë në rrugën “Ndre Mjeda”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img