Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Sherri i bujshëm, nis hetimi për burrin e ministres Besa Shahini

spot_img

Lajme të ngjashëm

89c0e96da646c6c4f56f7ed354a3a27a

Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimin e kandidatit për deputet të koalicionit AAK-PSD, Dardan Molliqaj, i cili është edhe burri i ministres së Arsimit Besa Shahni.

Po ashtu hetimi ka nisur edhe për dhe shoqëruesin e tij, Fatos Sahiti, pasi akuzohen se kanë sulmuar kandidatin për deputet nga radhët e VV-së, Haki Abazi.

Mediat kosovare të cilta citojnë burime nga Prokuroria e Shtetit raportopjnëse  Molliqaj e Sahiti po hetohen për sulmin në fjalë dhe më pas do të vendoset nëse do të ketë aktakuzë.

“Në rastin konkret ka dy të dyshuar. Prokuroria deri tani ka nxjerrë aktvendim për fillimin e hetimit të tyre. Rasti është në procedurë e sipër”, -tha Kujtim Munishi, kryeprokuror i Prokurorisë Themelore në Prishtinë.

Më shumë

spot_img