Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Sherr për mosmbajtjen e maskës, rusi nxjerr pistoletën dhe vret dy persona

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një konflikt për mosmbajtjen e maskës ka përfunduar me dy të vdekur dhe tre të plagosur në Moskë.

Mediat ruse raportojnë se sherri mund të ketë nisur në një institucion të vendit, pasi 45-vjeçarit iu kërkua të vendoste maskën në hyrje, por ai refuzoi.

Pas konfliktit, ai nxorri pistoletën dhe qëlloi për vdekje dy persona, tre të tjerë mbetën të plagosur. Kryebashkiaku i Moskës tha se autori tentoi të fshehej pas ngjarjes, por u neutralizua nga autoritetet. Ai tashmë do t’i nënshtrohet edhe kontrollit mendor.

Ministria e ruse e Shëndetësisë tha se mes të plagosurve është dhe një vajzë 10-vjeçare për të cilën mjekët po bëjnë maksimumin ta mbajnë në jetë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img