Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Sherr në avionin e linjës Tiranë-Romë, piloti bën ulje emergjente, arrestohen 2 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

300aa6c9a0cdfa611c31db4bd59b5832

Një sherr mes dy personave ka ndërprerë udhëtimin e avionit të linjës Tiranë-Romë, të nisur pasditen e sotme nga aeroporti ‘Nënë Tereza’.

Corriere Della Sera shkruan se sherri ka nisur teksa avioni ka qenë në ajër, duke bërë që piloti të kryente ulje emergjente në Pescara. Avioni i kompanisë Blue Panorama Express ishte nisur nga Tirana në orën 16:45, ndërsa është ndalur në Pescara aty ku dy burrat identiteti dhe kombësia e të cilëe nuk bëhen të ditura, u janë dorëzuar drejtësisë karabinierëve, raporton newsbomb.al.

Më pas avioni me pasagjerë është nisur drejt Romës për të përmbyllur udhëtimin.

Screenshot_1.jpg

Më shumë

spot_img