Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
32 °
Die
32 °
Hën
31 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Sherr mes punonjësve femra te AKU-ja, gazetari: U alarmua pallati, ishte me të përmendura burrash në krevat, me të q***

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Granit Sokolaj thotë se dje ka ndodhur një sherr mes punonjëseve femra të Autoritetet Kombëtar të Ushqimit. Sipas tij, edhe ata pak burra që kanë mbetur në Drejtorinë e Përgjithshme mezi i kanë ndarë dy punonjëset.

Shkaku i “shkuljes së leshrave” sipas tij ka qenë moszbatimi i urdhrave mes drejtuesve dhe vartësve. Zyrtarisht Policia e Tiranës ende nuk ka ndonjë njoftim për këtë sherr, e as nga institucioni i AKU nuk ka reagim.

albsig

“Nuk e di nese dje ka pasur ndonje telefonate te 112 apo 129, gjithesesi nje sherr grashe ne Drejtorine e Pergjithshme te AKU ka alarmuar institucionin e madje dhe komshinjte ne pallatet perreth. Aq sherr sa edhe pak burra qe kane mbetur ne AKU mezi i kane ndare. Nje nga ato sherret me te permendura burrash ne krevat, me te q… e bera…

Dhjetra here e kam thene qe AKU eshte i vetmi institucion ne bote, publik apo privat, ku vartesi i thote shefit jo, s’dua… Ky ka qene dhe shkaku i “shkuljes se leshrave”… Gjithesesi, per ceshtje produktesh te sigurta ka qene zanafilla, per te miren tone e ndaj i mirekuptojme”, shkruan gazetari Granit Sokolaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img