Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Sherr mes policëve, punonjësi i SHÇBA-së kanosi dy efektivë të Policisë Bashkiake

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9d4b5301d5c4ef7fa2fb7305ceaa0844

Një efektiv policie ka bërë sherr me dy policë të policisë bashkiake.

Sipas informacioneve për mediat, punonjësi i Forcave Operacionale të SHÇBA-së, Ardit Zenelaj, kanosi dy efektivët me iniciale, V. S. dhe K.K.

Mësohet se Zenelaj po drejtonte mjetin pranë kryqëzimit të rrugës “Jordan Misja” në Tiranë është ndaluar nga policët bashkiakë për një shkelje në qarkullimin rrugor.

Ai ishte së bashku me familjen në makinë dhe ka kundërshtuar ndalimin. Ndërsa më pas ka pasur një debat verbal mes tyre.

Efektivët e policisë Bashkiake kanë bërë kallëzim penal në Komisariatin nr.3 dhe SHÇBA ka nisur një hetim disiplinor ndaj Zenelaj.

Ai është pezulluar nga puna deri në përfundim të hetimeve.

Më shumë

spot_img
spot_img