Hapësire reklamuese

Aktualitet

Sherr me njeri-tjetrin dhe kundërshtuan efektivin gjatë shoqërimit, pezullohet nga detyra babai me dy fëmijët policë

Shkruar nga Newsbomb
Sherr me njeri-tjetrin dhe kundërshtuan efektivin gjatë

Janë pezulluare nga detyra tre punonjësit e policisë, të cilët në gjendje të dehur kanë debatuar me njëri-tjetrin, por edhe kanë kundërshtuar punonjësit e policisë që po i shoqëronin në komisariat.

Janë pezulluar nga detyra Inspektor H. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 1;,  Inspektor M. S.,  me detyrë ndihmësspecialist për Hetimin e Krimeve në Komisariatin Nr. 2 dhe  D. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 3.

Personat në fjalë fjalë kanë lidhje familjare, përkatësisht babai me dy djemtë, të tre punonjës të policisë.

Njofimi i policisë:

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, Drejtues i Parë Tonin Vocaj, ka pezulluar nga detyra punonjësit e Policisë:

- Inspektor H. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 1;

- Inspektor M. S.,  me detyrë ndihmësspecialist për Hetimin e Krimeve në Komisariatin Nr. 2;

-  D. S., me detyrë ndihmësspecialist për Policimin në Komunitet në Komisariatin Nr. 3.

Gjithashtu, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit, ka nisur hetimin disiplinor, si dhe është njoftuar dhe AMP pasi:

Më datë 25.03.2023, rreth orës 23:55, në Rrugën Bardhyl, shërbimet e Forcës së Posaçme  Shqiponja, kanë konstatuar tre shtetasit e mësipërm në gjendje të dehur, duke debatuar me njëri-tjetrin si dhe gjatë shoqërimit kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese