Sherr masiv në një qendër islamike (Video)

Publikuar tek: bota, më 11:02 02-06-2015

Një sherr masiv ka ndodhur  në një qendër Islamike  të quajtur “Bangladeshi”, në veri të Anglisë. Në videon amatore të publikuar në internet turma e tërbuar, konfliktohen me karrige, duke kundërshtuar kështu edhe policinë e cila ka ndërhyrë për vendosjen e rendit.

Video e publikuar shoqërohet dhe me një shkrim ku thuhet: “Kjo  ndodh kur njerëzit bëhen palë, në vend që të jenë të civilizuar.Shumë njerëz përfunduan në spital.Kjo nuk ka lidhje me islamin është e kundërta e tij. Gjykojeni islamin sipas Kur`anit dhe jo nga këto veprime idioteske.”

Nga përleshja  masive kanë mbetur të lënduar katër persona , ndërsa dhjketra të tjerë janë arrestuar. Ende nuk dihet shkaku i përhapjes së sherrit.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fundoset anija me 458 veta në bord, humbin jetën 5 persona, qindra të zhdukur (FOTO)
Mahnitëse, vogëlushja bën akrobaci në kushte të vështira (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011354923248291
array(1) { ["section"]=> string(46) "sherr-masiv-ne-nje-qender-islamike-video-12473" }