Hapësire reklamuese

Rajoni

Sherr masiv mes shqiptarëve dhe romëve në Athinë, i thyejnë këmbën policit grek

Shkruar nga Newsbomb
Sherr masiv mes shqiptarëve dhe romëve në Athinë, i

Nga sherri masiv në Athinë mes disa shqiptarëve dhe një komuniteti rom, një polic grek ka mbetur i plagosur i cili ndërhyri për të shuar përpleshjen në qendër të Athinës.

Por mes përleshjes, në tentativë për t’i ndarë, polici grek është goditur nga një shqiptar dhe ka mbetur i plagosur me këmbë të thyer.

Sipas mediave greke, polici është rrëzuar në tokë dhe shtetasi shqiptar ka filluar ta godasë me grushta.

Ngjarja ka ndodhur midis rrugëve “Pretenteri” dhe “Nikolaidou” në Patisia të Athinës.

Përleshja e dhunshme mes 20 personash shqiptarë dhe romë nuk dihet se për çfarë arsye ka nisr. Por policia greke nuk ka mundur ta ndalojë këtë përleshje, ku kanë mbetur të plagosur disa persona.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese